27 kwietnia 2016 r. odbyło się szkolenie dla grupy katechetów diecezji gliwickiej z rejonu Bytomia pt. "Katecheza z tablicą interaktywną" oraz "Wykorzystanie urządzeń mobilnych na lekcjach religi", zorganizowane przez Centrum Edukacji Katechetycznej przy współpracy z Sekcją Szkolno-Katechetyczną Kurii Diecezjalnej w Gliwicach.
W ten sposób zakończyliśmy cykl bezpłatnych zajęć warsztatowych dla katechetów diecezji gliwickiej. 
W trakcie naszych spotkań katecheci zapoznali się z m.in. z ofertą podręczników do nauczania religii wydawanych przez Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnię w Sandomierzu oraz rozbudowaną ofertę pomocy multimedialnych. Materiały na płytach, podobnie jak podręczniki, zostały przygotowane pod redakcją ks. prof. Stanisława Łabendowicza, a opracowane na bazie Podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce oraz Programu nauczania religii z 2010 r. i zatwierdzone przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski do nauczania religii rzymskokatolickiej dla całej Polski. Nauczyciele nauczający religii według programu i podręczników pod redakcją ks. prof. Stanisława Łabendowicza, mogą również korzystać z pełnej oferty naszego serwisu internetowego www.katechizmy.com.pl, który zawiera m.in. bazę darmowych pomocy multimedialnych do tablic interaktywnych (zaprezentowaną w trakcie warsztatów) oraz inne przydatne informacje i materiały dla katechetów. 
Cieszymy się, że nasza oferta wydawnicza, jak również nasze propozycje "Katechezy z tabllicą interaktywną" spotkały się z dużym zainteresowaniem i otwartością na nowoczesne metody nauczania religii. 
Dziękujemy ks. Tadeuszowi Hryhorowiczowi i ks. Adamowi Spałkowi za pomoc w zorganizowaniu spotkań, a katechetom za aktywny udział i wspaniałą atmosferę podczas szkoleń!

                             

<<< powrót do wykazu spotkań i szkoleń

Monika Bidas, 28.04.2016